27 Nisan 2012 Cuma

OKUMAK İSTEDİKLERİM...

BUNLARI UMARIM Kİ TEMMUZA KADAR OKURUM... BAZILARI ELİMDE VAR VE ALACAKLARIM DA VAR AMA OKUYACAĞIM BUNLARIN HEPSİNİ İNŞALLAH... BEKLEYİN BENİ YENİ DOSTLAR BULUŞMAMIZ YAKINDA...23 Nisan 2012 Pazartesi

dostlar ve anılar

                   Yine bir ayrılık vakti gelmişti dün gece dostlar bavullarını hazırlamış ve ayrılık için yola koyulmuşlardı.. oysa ne güzeldi geldikleri gün oysa ne güzeldi o ilk buluşma .. sarılmalar hasret konuşmaları herşey güzeldi .. 
              güzel bir kahvaltı ile başlamıştık dostlar ile muhabbete... araya bir nöbet arası vermiştik ama  sabah yine dostlarım ile koşuşturmaca başlamıştı .. güzel bir gezi sonrası üsküdarda çay keyfi ve eve dönüş gerçekleşmişti muhteşem bir sofra ile karşılanmıştık ve tabiki bizim elimizde de bir şişe yakut ve rakımızla sofrayı güzelleştirmiştik.Dostlarla olan muhabbet, ve güzel şarkılarla türkülerle eğlenceli ve güzel bir gece geçirdik..Şarabın bende bıraktığı ve gece boyu yakan ateş hariç :)...
    Sabah uyandığımızda ise güzel sohbetlerle bir kahvaltı yapmış ve istikamet istiklal diyerek yola çıkmıştık 
taksimden galataya inip de kokoreç yemeden gidemeyen biri olarak hep beraber kokoreçimizi hem yeyip hem gittik... haliçi selamladık ordan biraz emin önü turu atıp çayımızı yudumladık sessiz sakin bir köşede... Gariptirki hiç yorgunluk yoktu hiç birimizde oğlum dahil. Çünkü herşey sevgi ile dostluk ateşi ile yapılıyor kimse yorulmuyor her saniye eğlenceli geçiyordu.. daha sonra üsküdara gelip ordan eve gitme planları yaptık mangal yapacaktık çünkü en son kurban bayramında yaptığımız düşünülürse çokda güzel olacaktı balkonda kaçak mangal yaptı dostlar ben pek anlamam :) ve afiyetle yedik ...
   Sonra spontane gelişen bir olaydan hadi taksime gidelim dedik ama saat 12 30 du karşıya geçmemiz 2 yi bulmuştu ama ne yazar dostlarla bırlıkte ısen saatın yerin ne onemı vardı gittik istiklale bulduk bir gitarbir keman efkarlandık eğlendik oynadıkk... guzeldi ve sonra döndük tekrar evimize ...

   her gün ayrı güzel her an ayrı tatlı ayrı heyecanlıydı herşey çok güzel her an çok özle geçiyordu ama geçiyordu işte ve bir de bakmıştıkki ayrılık saati geliyordu ve ayrılık saaati gelmişti... sarılıp ağlamak geliyordu içimde hıçkıra hıçkıra ağlamak . oğlunu askere gönderen anne-baba gibi yarini uzağa gönderen aşık gibi...Ama seviyorum ayrılıkları,hasreti ..sevgiyi kıymete bindiren  dostları cilalayan bir olay bence ... muhteşem bir hafta geçirdim ihtiyacımda vardı çok kısa geçti ama olsun herşey çok güzel hoş doyumsuz idi ... sağ olun dostlarım iyiki varsınız herkes bu şehirde çıkarcı iken gerçek arkadaşlıklar yokken çevreci işim düşer mantığıyla herkes birbirini idare ederken insanın bu çarka yenik düşmemek için böyle dostların olması sevindirici ama bir çok insanın bu çarkın ta kendisi olması da bir o kadar üzücü....

17 Nisan 2012 Salı

baba ve piç-elif şafak (ardından)

Yaklaşık 3 yıl önce elime aldığım ama okuyamadığım daha sonra bi kitap muhabbetinde elif şafağı konuşurken arkadaşımın bu kitabı okuduğu ve elinde olduğunu söylediği ve benim istememin yaklaşık 3 -4 ay sonrası elime ulaşan ve yine sonra benim alıp başka bir arkadaşıma verdiğim ve tekrar ve yine sonra 1 ayda ben okuyayım diye elimde sürünen bir kitap baba ve piç :)
      Kitaba gelince elif şafağın tüm kitapları gibi edebiyata doyuran bir kitaptı.Bu kadar beni edebiyata doyuran bu kadar konuştuğum dile ne kadar uzak olduğum konusunda düşündüren ikinci bir yazar henüz bulamadım . Ama elif şafağa körü körünede sevmiyorum çünkü bence konu yönünden eksikleri var duygu olarak dolu bir kitap ama fizksel hareketler konu ilerlemesi biraz az ...günümüz dizileri gibi bir kitap sanki 20 yıl öncesine bi gidiş geliş var... herşeye rağmen güzel bir kitaptı sıkılmadım hiç. Ve konu olarakta bence mükemmele yakındı.eskiden olsa kitabı anlatırdım ama şimdi 4 tanede olsa izleyenim var kırılma anını söylemek istemem :)
     
      Teşekkürler elif şafak güzel bir kitaptı .. senden de özür diliyorum kıymetli eski dostum baba ve piç çok uzun zaman elimde kaldın:) kusuruma bakma 
        Genel anlamda beğenerek ve severek okuduğum bir yazar elif şafak araf durumunu ve femininst tavrını her romanında anlatan biri o.okumak istediğim 5 kitabın kaldı 5 tane okudum onlarıda ömrüm yeterde okurum inşallah..
       
          
          Veee kitabımı bitirir bitirmez okumak için can attığım ilk kitabını çok beğendiğim john verdon ve gözlerinin sımsıkı kapat var ... başlasın serüven açılsın perde :)

10 Nisan 2012 Salı

KREM PEYNİR VE ÇİKOLATA


                Dün markete gidip kahvaltılık bişeyler alıyım dedim.. beyaz peynir çeçil peyniri kaymak felan aldım birde krem peynir.Aldığımda aklıma hiş bir şey gelmemişti geçmişe dair ama geçmiş düşünmek istediğinde gelmez ki bi anda  karşına çıkıverir ya tam olarak öyle çıktı karşıma ..
                Bu sabah kahvaltıyı hazırladım yumurtamı haşladım ,çayımı demledim, dolaptan kahvaltılıklarımı çıkarttım ve oğlum kucağımda başladık kahvaltıya. demiştim ya geçmiş ce deyip çıkıverir diye,masanın üstünde yanyana krem peynir ve çikolatayı gördüm ve 2007 de bekar evinde kaldığım bir dönemde bir hafta boyunca hiç bir yiyeceğim kalmdığını ve sadece ekmek alıp ikisini yediğim aklıma geldi. çayım bile yoktu. sadece ekmek alıyor krem peynir ve çükolata ile karnımı doyurmaya çalışıyordum..3 günlüğüne de yeğenim evime gelmişti benim o berbat halimin üstüne oda benim gibi yemiş ve 3 günün sonunda benim halimi ablama anlatmış olacak ki  abim beni arayıp evime gelceğini söylemişti .bekar evi tuttuktan  sonra bir kez dahi aramayan beni merak etmeyen ramazanda iftara bile davet etmeyen abim  , bir kardeşi olduğunu hatırlayarak evime gelecekti. tabi bende evde değil nöbette hastanede olduğumu söyleyecektim kötü durumda olduğumu görmesini ve benle eğlenmesini istemezdim.
            Hastaneye geldi saygıdeğer abim . 3.kat pansuman odasında her zamanki gibi çok konuşmayarak oturduk ama ben hesabımı yapmıştım ben onun iş yerine gittiğimde nasıl davranıyorsa öyle davranacaktım..
15 20 dakikadan sonra'' ben musade isteyim'' dedi ... bende'' abi çay içer misin'' dedim? o giderken değil geldiğinde sorulur dedi ve istediğim cevap buydu senin yanına geldiğimde sen hiç sormadın en azından ben soruyorum dedim ve gitti...
            Hatıralar sadece geçmişten bir kaç fotoğraf karesi ama karşınıza çıktığında o kadar da geçmemiş olduğunu ve bazen taze bir yara bazen de taze bir gülücük olabiliyor.geçmişimle ilgili keşkelerim var ama bugün bu bilgisayarın başında bunları yazıyorsam bugun istanbulda isem ve mutlu bir yuvam tatlı bir oğlum iyi bir eşim var ise geçmiş o kadar da kötü değildir diye düşünüyorum herşeye rağmen yaşamak güzel .Herkesin keşkeleri var ama birde  İYİKİLER VAR ...onlar olmasa şuan ne olurdu halimiz ....

9 Nisan 2012 Pazartesi

GİT SARIL

sarılmak ne güzel bişeydir bilir misin
 sevdiğini içine almak gibidir
 kokusu uzaklarda kalan yarini içine çekmek gibidir
 bir kapı açılsın istersin göğüs kafesinden
ve girsin yar gönül kapından taa içerlere
işte öyledir sarılmak
işte öyledir yari koklamak
işte öyledir doymamak....
iki insanın sarılması değildir olay
hasretin özlemin aşkın hüznün sarılmasıdır
nefretin hasetin kötülüğün siktir olup gittiği andır....
öpmek gibi değildir sarılmak şehvet yoktur içinde
sarılmak da sadece sevgi vardır
doymaya çamalamaktır sarılmak
anlatmıyayım boşa
git sarıl sevdiceğine
git sarıl yavruna
git sarıl annene babana
git sarıl dostuna
git sarılki anla beni ne dedim ne anlatım git sarıl....

3 Nisan 2012 Salı

GAME OF THRONES 2.SEZON BAŞLADI..


Game of Thrones hayranları için uzun süreli ayrılık sona erdi ve dizi geride bıraktığımız hafta sonundaHBO ekranlarındaki ikinci sezon prömiyeriyle izleyicileriyle buluştu.

01 Nisan Pazar akşamı The North Remembers bölümüyle ikinci sezonunu açan Game of Thrones, sezon prömiyeriyle oldukça güçlü izlenme oranlarını yakaladı ve kendi izlenme rekorunu kırdı. Variety'nin raporuna göre ilk yayınıyla (9 p.m) 3.86 milyon toplam izleyici tarafından takip edilen Game of Thrones'un açılış bölümü Pazar gecesi boyunca üç gösterimiyle birlikte (10:00 p.m gösteriminde 1.48 milyon ve 11:00 p.m gösteriminde 943,000) toplam 6.3 milyon izleyiciyi ekran başına çekti.

Üç milyon kişi tarafından takip edilen geçtiğimiz sezonun final bölümüne göre yüzde 27'lik bir artış elde eden bölüm, dizinin ekran macerasına başladığı ilk bölümüne göre ise yüzde 74 gibi önemli bir artış yakaladı. Dizi, yayın hayatına başladığı ilk bölümünün ilk gösteriminde 2.2 milyon, tekrar gösteriminde 1.2 milyon ve üçüncü gösteriminde ise 800.000 izleyiciye ulaşarak toplamda 4.2 milyon izleyici rakamlarını elde etmişti. Dizinin ikinci sezon prömiyerinde elde ettiği rakamlar, ilk sezonun ortalaması ile karşılaştırıldığında ise bu artış yüzde 53 olarak yansıdı.

Hatırlanacağı üzere, Game of Thrones 17 Nisan 2011'de yayın hayatına başlamasının hemen ardından (iki gün sonra) ikinci sezon onayını almıştı. HBO yöneticilerinin dizinin yeni sezon onayını açıklamaya hazır oldukları biliniyor. Bu tutumun üzerine elde edilen izlenme oranları ile dizinin üçüncü sezon onayını almasına kesin gözüyle bakılırken, sizlere her an dizinin üçüncü sezon onayı haberini iletebiliriz. 

George R.R. Martin'in büyüleyici kitap serisinin David Benioff ve D.B. Weiss tarafından ele alınıp diziye uyarlandığı kanalın hit serisi Game of Thrones, yeni bölümü The Night Lands ile 08 Nisan Pazar akşamı HBO ekranlarında kaldığı yerden devam edecek. Sezonun üçüncü bölümü What Is Dead May Never Die ise 15 Nisan'da HBO ekranlarına gelecek.

(ALINTIDIR)