31 Ağustos 2012 Cuma

şükretmek...

Uzun zaman oldu  sana yazmayalı be saygıdeğer sayfam.Keşke daha sıklıkla ve daha güzel şeyler yazsam keşke daha çok okusam ,keşke boş vakitlerimi gereksiz uğraşlarla harcamasam..
Ama omuyor bazen istesende bazen boşlukta takılıp kalıyorsunuz vakit bi şekilde geçiyor ne yaptınız diye soran olursada hiç! diyorsunuz koca bir HİÇ.
Aslında bu yazıdan öbce bi kitap yazısı sözüm vardı ama sanırım kendıme verdiğim sözlerde pek yetenekli değilim... 
Neden değilim inanın bende bilmiyorum. değişmem gerektiğinin farkında olup değişiemeyen insanlardanım kendimde sevmediğim en az 20 huy bulabilirim ama değiştirmeye gelince bir türlü beceremiyorum..
Ama bugün bi konuda değiştim.Şükretme konusunda 
Paralimpik olipmiyatları başladı şu aralar.trt3 sporda euro 2012 gollerini verdikten sonra , olimpiyatlarda bir maça geçti.Türkiye-Çin futbol karşılaşması...  görme engellli 5 kişi ve görme engeli olmayan bir kaleciden oluşan takımlar arası bir maç.topu görmuyorsun saha sınrılarını kaleyı ve rakıbı görmüyorsun.. Gol attıgını bile başkasının ağzından duyuyorsun ..
futbolu setretmeyı seven ama oynamayı daha cok seven biriyim.Top delisiyim evet belki de bu özelliğim bu oyunu seyrederken benı bu kadar hüzünlendirdi...Ve sonra sadece 5 dk empati yapmak istedim..
    Gözlerimi bi eşarpla bağladım ve oğlumu sevdim oyun oynadım onla ama o kadar zor oldu ki neden mi?
Çünkü normalde göbeğinden öptüğümde gülücükler saçar ve onları görünce ben çok mutlu olurum onun güldüğünü görememek çok feci birşey ona dokunmak güzel ama sadece hayal etmek o anda .Ama ben onu biliyorum ya doğuştan görme engelli olanlar ?
Anneni sadece sesiyle bilmek hiç tanımamak onu ? 
İnanın çok zor 
Allaha şükürler olsun ki görüyorum
Onun gülüşünü sevişini simasını
şükretmek lazım 
O kadar basit şeylerle üzülmek yerine 
böyle büyük şeylere iyiki demek lazım...  
şükürler olsun ki bunlara sahibim deyip uyanmak lazım dertlerden 
MUTLULUĞA....
...

Üzülme!
Görebiliyorsan,
Dokunabiliyorsan,
Nefes alabiliryorsan,
Ne Mutlu sana!
Elinde olmayanları söyleme bana!
Elinde olanlardan bahset bana can!!!
~Mevlana~(s.b.)

Hiç yorum yok: