19 Ocak 2013 Cumartesi

KİTAP KARDEŞLİĞİ (YÜZYILLIK YALNIZLIK-GABRİEL GARCİA MARQUEZ ) BÖLÜM 1

                     Merhabalar saygıdeğer sayfam .Yaklaşık 3 aydır sana yazmıyorum ve bıraktığımda da bu kadar güzel bir olay ile döneceğimi zannetmiyorum ...Defterime zaman da olsa bir şeyler yazıyorum kitaplarımla ilgili daha güzel şeyler yazıyorum 3 tane defterim var biri deneme yazılarım biri şiirler biri de kitaplarımı yazdığım altı çizili cümlelerimi yazdığım defter sensizliği onlarla avutuyorum sana göre belki de aldatıyorum ne dersen artık
Ve bu güzel olay aslında yandaki D&R ın marquez haftasında aldığım bu üç kitabın fotoğrafını paylaşmamla başladı.
G3LS3H  Yüzyıllık Yalnızlık kitabını okumak istediğini söyledi bende beraber başlayalım hatta belki bir kaç kişi daha buluruz dedim aslında aklımda bu kadar çok kişi olacağını hiç ama hiç hayal etmemiştim. Aklıma böyle bir şeyler gelmişti evet belki bir kafede veya bir sokakta veya bir sahil kenarına oturup aynı kitap olmasa da okumak hep hayalimdir. Aslında şimdi fareler ve insanlar veya şeker portakalını bakanlık önünde oturup bir okuma eylemi yapma var ama neyse . Düşünsenize okuyorlar diye tutuklandılar ... Gülsek mi ağlasak mı ?

Herneyse daha sonra cilemkücükoruc da bende katılırım deyince  tarihi konuştuk ve 1 şubat olmasına karar verdik oracıkta. 1 gün sonra da yandaki fotoyu instagramda paylaştım. ve 2 saatte 20 kişi okuyacağını söyleyince resmen havalara uçtum. ben ay sonunda bu sayıyı hayal ederken 2 saatte ulaşmış olmak benim için gerçekten tarif edilemez bir duygu ..Bir çok kişi belkide abarttığımı düşünebilir ama gerçekten hissettiklerim bu yazdıklarımdan kat kat yukarda bir yerlerde..Kitaplarla belkide 1 yıldır bu kadar yakınım..  7 yıldır felan okuyorudur ama baktım ki insanlar beni üzüyor ve dostluk kurumuna hizmet eden kimse kalmamış kitapları oraya koydum ben ve çokda mutluyum onlarla onlarla yaşıyorum hayatı ben ...Liste dün bu halde idi tam emin değilim ama şu an sayımız 57 sanırım .Belli bir yerimiz yok nerde nasıl okuduğunuz hiç önemli değil.Biz buna instagramda başladık orası bence kitap severlere ulaştığım çok güzel bir yer bir çok kitap kardeşimi orda tanıdım tabi twitterda da var ama ordan katılım çok az . Ben bir liste tutuyorum gördüğünüz gibi ama kendi arkdaşlarımdan da okuyacaklar var . Nerde nasıl okuduğunuz hiç önemli değil tek amacım 1 şubatta hepimizin aynı bahçede aynı resme bakıp farklı hayaller kurması ... Birlikte bir dünyanın içine girmek .. Hayaldi benim içinde bu bakın gerçekleşecek 1 şubatta bakarsınız bir gün 300 500 kişi bir kitabı okuruz belki sayemizde insanlar bizle birlikte kitap okuyacaklar .. E biraz kaba olacak belki ama çok yapılan popüler olan olayları yapmak milletimizde hastalık gibi ... Belkide bu hastalığı tv kanalları web sayfaları gibi bizde kullanırız . Topluma belkide kitap okuma sevgisini bu kardeşlikle sevdiririr.
                    instagram ve twitterda #kitapkardesligi ve bu ay için #kitapkardesligisubat taglerini kullanacağız
Sizde bize katılmak isterseniz gidin bu ay için bir Yüzyıllık Yanlızlık -Gabriel Garcia Marquez alın 1 şubatta bizle birlikte okuyun okutun.... Bana ulaşmak ve listeme girmek isterseniz heryerden ulaşabilirsiniz ...

                       1 şubatta 100 kişi olma hayalim var bakarsınız gerçekleşir siz kitap kardeşlerimle ....

10 yorum:

Yüreğimin İklimi dedi ki...

ihşallah dileğin olur arkadaşım. bende katıldım ama ilk önce kitabı almam lazım yarın bir bakayım benim kitapçıma bu arada elimdekini de bitirmem lazım tabii:))
dönüşüne sevindim yorum alamazsan bile yazmaya devam et bence ben öyle yapıyorum.
sevgiler

Beyaz Kitaplık dedi ki...

Çok güzel bir düşüncenin ürünü Kitap Kardeşliği, iyi ki burada da yazdınız. Ne kadar geniş kitleye yayılırsak o kadar güzel.

SeGe dedi ki...

Cook guzel oldu. Benimde hayalimde sessiz sakin bir piknik ortami gibi rahat bi yerde toplu okuma hayalim var :) Insallah daha buyur hayallerdeki gibi :)

asabi bakire dedi ki...

Çok güzel oluyor böyle etkinlikler, katılımımız az olsa da biz de Yazar Ayları etkinliği yapıp her ay belirlediğimiz bir yazarın herhangi bir kitabını okuyoruz , mesela bu ay Necib Mahfuz ayı yaptık:)

Beni de eklerseniz listeye sevinirim:) Şubat listeme ekliyorum kitabı, sevgiler.

Keyifli okumalar.

zehraツ dedi ki...

bende katılmak isterim teşekkürler çok güzel düşünülmüş:)

felsedeb( stylopunk) dedi ki...

çok teşekkürler arkadaşlar destekleriniz için ... öncelikle beyaz kitaplık bu yazı için bana destek oldu .. Tekrar yazarmıyım bilmiyorum ama bu yeni oluşum için yazmak faydalı olur kanımca .. asabi bakire ve zehra sizleride listeye ekledim ... umarım daha çok oluruz ve bir gün piknik organize eder orda hep beraber aynı kitabı okuruz :)

Anarşi Tebessümü dedi ki...

Bende katılmak isterim Yüzyıllık Yalnızlık gibi paha biçilmez bir kitapla böyle bir organizasyon düzenlemekte tam yerinde olur zaten. Açılış için daha iyisi düşünülemezdi.

kitaplarla beslenmek dedi ki...

Bende katılmak isterdim ama bu kitabı geçen sene okumuş, bloğumda da yorumlamıştım. hem okumamış olsaydım da etkinliğinize katılamazdım herhalde çünkü instagram kullanıcısı değilim:((((

Canan Güler dedi ki...

Benide ekleyebilir misiniz :)

Adsız dedi ki...

çok geç kaldımmı bende kitabı bilmeden yanş bu etkinlikten haberim yokken aldım yarın inş ellerimde olacak kitabım bende katılmak istiyorum....