13 Mayıs 2012 Pazar

SENİN İÇİN ACI ÇEKEN TEK CANLI ANNEDİR..

            belki hiç istemişti belkide aldırmak istemişit beni ama dünya yolculuğum başlamıştı artık . Alışmıştı o da bu duruma ve zamanla oda sevmişti beni her anne gibi . Köylüydü benim annem Köyünden hiç çıkmamışdı.. Daha onbeşinde, iki çocuklu ve 35 yaşında olan babam ile evleniyordu ..
             Dünyaya geleli daha 15 yıl olmuşken eş olmuştu kendinden 20 yaş büyük birine ve 5 yaşında bir çoçuk ona anne diyecekti...Onun gözünden dünyaya ben bakamıyorum bile bu kadar yükün altına girmek istemiyor hayallerim..Birde kocası uzun yol şöförü olunca evin çoğu işi ona bakıyor üstüne birde sinirli ve sabırsız biri olan babamın agresif ve ani sinirlene ve dayağa eğimli  duyguları ile  daha genç olamadan belkide yaşlanmışdı annem onbeşinde..
     Sonra ilk çoçuğuda doğduktan bir müddet sonra ölünce belki bir travma daha geçiriyordu.Sonra  2-3 sene arayla 4 erkek dünyaya geliyordu ve acılar aynı dozda devam ediyordu belkide .
    Yıllar yılları kovalıyor ve son çoçuktan tam 19 yıl sonra annem 42 babam 62 yaşında iken ben dünyaya geliyordum. İstenmeyecek kadar varım yani... olsun  diyor ve tutuyorlar elimden büyütüyorlar diğer kardeşlerime nazaran daha rahat büyüyorum annemin sevgisi sayesinde.Sonsuz sevgi sıfır nefret ile büyütüyor beni hep  dizinde yatırıyor yanlarında ayırmıyor 14 yaşımda liseye yatılı okumaya gidene kadar.
    ve ayrılık gelip çatıyor annemsiz günlerim başlıyor hiçbir yer annem kokmayan annem gibi olmayan bir kent ve sevgisiz bir dünyaya bodoslama dalıyorum . Annemde son yavrusundan uzakta kalıyor ama ikimzide içten içe biliyoruz birdaha dönüşüm olmayacağını o eve 2002 de bir çıkıyorum evden sonra sadece tatillerde görebiliyorum annemi ..Özlüyorum hep annemi ama oda beni para biriktiriyor babama çaktırmadan benim için o yaşlı yüreğiyle . ve hep seviyor beni neden diye sormaıyorum çünkü bizim ailede duygular konuşulmaz sevgi konuşulmaz kimse tek kelime etmez sevmıyorsa soyler ama olumlu güzel şeyler konuşulmaz pek kimse bilmez öyle konuşmayı :( 
   Herkesin annesi kendine güzel geliyor olabilir ama benim annem büyük kadındır bence bu aile hala ayakta ise hala kardeşlik varsa annem sayesindedir ..Seni beğenmeyenlere hep sorarım içimden ve de kızarım nende benim gibi göremiyorlar diye ama artık kızmıyorum ve sormuyorum benim görüdğüm gibi gormesinler seni beni herşeyinle sevdim anne yanlışınla doğrunla ve hep seveceğim ölene dek.. 
   Tıpkı senin beni sevdiğin gibi tıpkı senin beni gördüğün gibi...
    Hep duam aynı olacak Allah sana benim acımı yaşatmasın Anne 
    Bu dünyada çektiğin her acının mukafatını fazlasıyla alırsın inşallah anne 
     

bu yazıyı yazarken asla unutmayacağım biri varsa toplumsal adı kaynana olan ama benım anne 2 olarak adlandırdığım kanatsız melek :) Senin üzerimdeki haklarını asla unutmayacağım ne bugun nede yarın senide en az annem kadar seveceğim Her ne olursa olsun hep saygılı olacağım 
  seni kızından ötürü değil senin o tertemiz ve sonsuz iyilikle dolu kalbinden dolayı seviyorum

İKİNİZİDE ÇOK SEVİYOR VE BU ÖZEL GÜNDE ELLEERİNİZDEN ÖPÜYORUM...

       

Hiç yorum yok: